Pollo Alla Toscana

Toto rustikální jídlo má svůj původ v italském Toskánsku a využívá jednoduché ingredience na maximum. Kuře s robustní chutí česneku, rozmarýnu a chilli, podávané na lahodné bruschettě.

Podívejte se na toto video a postupujte podle Gennarova receptu krok za krokem a za chvíli si budetepřipadat jako v Toskánsku.

Ingredience

Na kuře:

1 kg x kuřecí kousky, stehna a paličky
Sůl pepř
Hladká mouka
150 ml extra panenského olivového oleje
Stroužky z 1 hlavy česneku, uchovávané v celku se slupkou
Velký svazek rozmarýnu, přelomený napůl
150 ml bílého vína

Na bruschettu:

Několik plátků chleba
Stroužky česneku, oloupané, ale ponechané celé

Postup:

Kuřecí kousky osolíme, opepříme a zaprášíme hladkou moukou. Ve velké pánvi na smažení zahřejte extra panenský olivový olej. Když je rozpálený, přidejte kousky kuřete pomoučené moukou a na několik minut ze všech stran dobře pečte, dokud nebudou zlatohnědé a docela křupavé.

Snižte plamen na střední teplotu, přidejte česnek a rozmarýn, přikryjte pokličkou, vařte 30 minut a kuře občas otočte. Zvyšte teplotu, sundejte poklici, přidejte víno a vařte, dokud se neodpaří.

Zkontrolujte, zda je kuře propečené; maso by se mělo snadno oddělit od kosti a po propíchnutí nejtlustší části by neměly být žádné známky růžové barvy.

Na bruschettu opečte několik plátků chleba, ihned je potřete česnekem a pokapejte trochou olivového oleje. Kuře podávejte s bruschettou.

Share:

Author: italie