Parmesan Pomodoro Pasta podle Giadi

Ingredience

1/3 šálku plus 2 lžíce extra panenského olivového oleje
5 stroužků česneku, oloupaných a rozdrcených
3 velké, plné stonky bazalky
Tři loupaná cherry rajčata
1 mrkev, oloupaná a rozpůlená
200 g kůry Parmigiano-Reggiano, nakrájené na 3-palcové kousky
sůl
450 g těstovin penne rigate
1/2 šálku strouhaného Parmigiano-Reggiano a další k podávání
3 až 4 lžíce másla

Pokyny

Zahřejte pánev na středně vysokou teplotu. Přidejte 1/3 šálku oleje a česnek a snižte teplotu na střední. Česnek vařte za častého míchání a jemného rozmačkávání dřevěnou lžící, dokud nezezlátne a nezačne měknout, asi 5 minut. Přidejte bazalku, rajčata a jejich šťávu, mrkev a kůru sýra. Promíchejte dřevěnou lžící, aby se spojily. Přiveďte k varu a upravte teplotu, tak abyste udrželi směs ve varu. Vařte 35 minut za občasného míchání, aby se jednotlivé ingredience nepřilepily. Přidejte 1 lžičku soli. Odstraňte z ohně a nechte vychladnout.

Odstraňte kůru z parmesínu, mrkev a bazalku. V tuto chvíli můžete použít ponorný mixér k mírnému rozmixování na pyré nebo omáčku jak je.

Přiveďte k varu velký hrnec s osolenou vodou. Vařte penne o 2 minuty méně, než je uvedeno na obalu. Mezitím znovu ohřejte omáčku ve velké pánvi na střední teplotu.Hotové těstoviny sceďte a přidejte je přímo do pánve s omáčkou, přičemž si nechte 1/2 šálku vody z těstovin stranou. Před smícháním ještě posypte těstoviny strouhaným sýrem. Smíchejte těstoviny, sýr a omáčku. Přidejte máslo, zbývající 2 lžíce olivového oleje a odloženou vodu z těstovin a dále vařte, dokud není omáčka krémová a těstoviny al dente. Podávejte podle potřeby posypané dalším sýrem.

Share:

Author: italie